2500₺ altı siparişlerinizde sabit kargo bedeli 105₺ 'dir. Anlaşmalı Kargo : ARAS

ECA Arceus Elektrikli Hata Kodları

E03
Limit Termostat Koruma Hatası Merkezi ısıtma gidiş veya dönüş sıcaklık sensörlerinden biri 107°C üzeri sıcaklık algılarsa bu hata verilir. Sıcaklık 85°C değerine düştüğünde hata resetlenmelidir.

E04
Hatalı Kontaktör Sinyali Kontaktör iletime geçirilmediği halde 2 saniye boyunca sinyal verirse bu hata görülür. Hatalı sinyal gittikkten sonra resetleme işlemi gerekir.

F33
Merkezi Isıtma Dönüş Sıcaklık Sensörü Hatası Merkezi ısıtma dönüş sıcaklık sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar. 

F35
Merkezi Isıtma Gidiş Sıcaklık Sensörü Hatası Merkezi ısıtma gidiş sıcaklık sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar. 

E80
Merkezi Isıtma GidişDönüş Sensör Değişim Testi Hatası Merkezi ısıtma gidiş sıcaklık sensörü ile dönüş sıcaklık sensörü değişim testi başarısız olduğunda bu hata verilir. Resetlenerek hata silinir.

F13
Çok Sık Hata Resetlemesi Yapıldı Hatası 1 saat içinde 5 hata resetlemesi yapıldığında bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talepleri durdurulur. Bu hata, sadece anakart enerji beslemesi kesilerek silinebilir.

F37
Düşük Su Basıncı FP11 su basıncı parametresi düşük bir seviyede. Su basıncı, 0,4 bar değerinden küçük ise bu hata verilir. Su basıncı 0,8 bar değerinden büyük olduğunda hata otomatik olarak silinir.

F39
Dış Hava Sıcaklık Sensörü Hatası Dış hava sıcaklık sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar.

F40
Yüksek Su Basıncı FP12 su basıncı parametresi yüksek bir seviyede. Su basıncı 3,3 bar değerinden büyük ise bu hata verilir. Su basıncı 3,3 bar değerinden küçük olduğunda hata otomatik olarak silinir. 

F41
Su Doldurma Devam Ediyor Hatası Su doldurma parametresi otomatik olarak seçilmişse ve su doldurma devam ediyorsa bu hata kodu görülür.

F42
Su Doldurma Tamamlanmadı Hatası Su doldurma parametresi otomatik olarak seçilmişse ve su doldurma işlemi sınır süre içinde tamamlanamamışsa bu hata kodu görülür.

F43
Su Doldurma Denemesinden Sonra Düşük Basınç Hatası Su doldurma parametresi otomatik seçildiyse ve 3 deneme sonrasında su doldurma zaman aşımından önce tamamlanmadıysa bu hata gösterilir. RESET düğmesine basarak hatanın silinmesi gerekir.

F47
Su Basıncı Sensörü Hatası Basınç sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar.

F50
Güneş Enerjisi Boyler Tankı Sıcaklık Sensörü Hatası Güneş enerjisi boyler tankı sıcaklık sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar.

F51
Güneş Paneli Sıcaklık Sensörü (PT1000) Hatası Güneş paneli sıcaklık sensörü (PT1000) kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar.

F52
Kullanım Suyu Sensör Hatası Kullanım suyu sıcaklık sensörü kısa veya açık devreyse, veya hasarlıysa bu hata verilir. Kullanım suyu ve merkezi ısıtma talebi durdurulur. Bu hata silindiğinde normal çalışma başlar.

F70
Pompa Encoder Sinyali Yok veya Hatalı Encoder sinyali hatalı olduğunda veya hiç gelmediğinde bu hata görülür. Sinyal normale döndüğünde 5 saniye içinde hata otomatik olarak silinir.

F34
Düşük gerilim 180 Volt altına düşmesi

Whatsapp Destek
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.